Aktualności i wydarzenia

7 sposobów na to, żeby odmienić wnętrze Twojej kuchni

Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Nic dziwnego, w końcu jest miejscem przygotowania posiłków, a jeżeli nie mamy w domu jadalni – często także miejscem, w którym wspólnie się je i prowadzi długie rozmowy przy herbacie. Idealna kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna i dobrze zagospodarowana, ale także estetyczna. Jednym słowem – powinna ona sprawiać, że chce się w niej przebywać, być przytulna i elegancka. W tym artykule przedstawimy Ci siedem propozycji, jak możesz w łatwy sposób efektownie odmienić wnętrze swojej kuchni i nie wydać na to fortuny.

Z ciepłymi refleksami świetlnymi na ścianach

Jeżeli jesteś otwarty na niestandardowe i nieprzeciętne rozwiązania, z pewnością spodoba Ci się efekt, jaki uzyskasz malując swoje ściany w kuchni refleksyjną farbą dekoracyjną firmy Idea Texo. Nadaje ona bowiem ścianom nie tylko charakterystycznej, nieregularnej faktury, przypominającej wyglądem krople porannej rosy, ale także barwnie odbija promienie świetlne. Farby refleksyjne są dostępne w kilkudziesięciu kolorach – od jasnych pasteli, przez ciepłe fiolety, aż do szarości – z pewnością zatem dobierzesz idealny kolor do zabudowy kuchennej, który dopełni całości Twojego wnętrza.

3a

Nowoczesna kuchnia w betonie

Osoby ceniące sobie współczesność i minimalizm z pewnością zachwyci efekt na ścianie, jaki można uzyskać dzięki zastosowaniu masy dekoracyjnej nadającej powierzchniom barwę i fakturę surowego betonu bądź płyt architektonicznych. Materiał ten został przygotowany z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu cechuje się odpornością na plamy, a także paroprzepuszczalnością. Produkt występuje w kilku odcieniach szarości i może być też barwiony samodzielnie. To łatwe w aplikacji pokrycie dekoracyjne idealne do kuchni dla wszystkich, którzy cenią minimalizm i nieprzeciętne rozwiązania. Masa ta sprawdzi się szczególnie w towarzystwie jednolitej, eleganckiej zabudowy kuchennej.

3b

Z efektem kamienia na ścianie

Z nowoczesną zabudową kuchenną w różnych odcieniach wspaniale komponować się będzie także masa dekoracyjna wewnętrzna Trawertyn nadająca powierzchniom efekt naturalnego kamienia. Ten tynk dekoracyjny jest dostępny w śnieżnobiałym kolorze, który można dowolnie barwić zarówno pigmentami w masie, jak i bejcami po nałożeniu. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości kruszyw z Włoch, masa ta jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, nadaje się do zmywania i łatwo się ją nakłada To zatem idealne pokrycie dla wymagających.

3c

Cegła w kuchni, czyli surowa klasyka i nowoczesność

Cegła to klasyka i elegancja, która świetnie komponuje się zarówno z „surowym” drewnem, jak i nowoczesnymi materiałami czy nawet metalem. Idealnie zatem pasuje do białych, ale i ciemnych szafek, a także do drewnianych blatów. Cegła może zdobić ścianę ze zlewem i szafkami, ale także barek oddzielający kuchnię od salonu. Efekt ściany z cegieł uzyskasz dzięki zastosowaniu masy dekoracyjnej Texolit dostępnej w szesnastu odcieniach. Dzięki łatwej aplikacji swoją kuchnię możesz odmienić samodzielnie .

3d

Kuchnia z kryształowymi ścianami – diamentowy tynk natryskowy

Osoby, które lubią rzucające się w oczy i nietuzinkowe rozwiązania z pewnością docenią dotychczas niespotykany efekt, jaki można uzyskać na ścianach używając natryskowego tynku diamentowego. Powstał on na bazie naturalnych kryształów, dlatego jest trwały, odporny na zmywanie i nie płowieje. Pokrycie to jest dostępne w szerokiej gamie kolorów, którą można modyfikować poprzez dodanie delikatnych płatków miki. Świetnie sprawdzi się w kuchniach o nowoczesnej zabudowie, zarówno matowej, jak i błyszczącej.

3e

Efekt granitu, marmuru i piaskowców, czyli tynk kwarcowy

Natryskowy tynk Kwarc nowoczesna, ekskluzywna masa tynkarska, w skład której wchodzą wysokiej jakości kruszywa i piaski kwarcu o grubości ziarna od 0,2 do 1,0 mm. To zatem świetne rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesność i wysoką jakość. Szeroka paleta melanży kolorystycznych, a także możliwość zmodyfikowania koloru poprzez dodanie płatków miki w różnych kolorach pozwala uzyskać niepowtarzalny i charakterystyczny dla kamieni naturalnie występujących w przyrodzie efekt. To zatem rozwiązanie skrojone na miarę potrzebe.

3f

Nieprzeciętne rozwiązania, czyli Efekt Goteli

W nowoczesnej kuchni sprawdzi się także tapeta Efekt Goteli do nakładania natryskowego. Ma ona różne zastosowanie – dzięki możliwości grubowarstwowego nakładania można uzyskać niespotykane wcześniej efekty dekoracyjne i teksturowe, takie jak relief, efekt rustykalny czy efekt Goteli. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się wraz z minimalistyczną, jednolitą zabudową kuchenną, np. w bieli. Jest to pokrycie, które unowocześni i ożywi Twoją kuchnię (w zależności od dobranego koloru z szerokiej palety barw), a przede wszystkim nie pozwoli przejść obok jej ścian bądź sufitu obojętnie.

3g

Nowoczesne farby, masy i tynki Idea Texo umożliwiają uzyskanie nieprzeciętnych efektów na swoich powierzchniach. Beton, marmur, kryształ, barwny relief… Możliwości jest wiele. Co więcej – wszystkie z zaprezentowanych pokryć są odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz zabrudzenia i są w pełni bezpieczne, gdyż nie zawierają toksycznych substancji. Możesz zatem śmiało użyć ich w kuchni, bez obaw o wpływ na Twoje zdrowie, a także nie martwiąc się, że pod wpływem temperatury czy wilgoci stracą swoje właściwości bądź się pobrudzą.