Aktualności i wydarzenia

Co sprawi, że Twój dom będzie wyglądał jeszcze piękniej

Nowoczesne masy, tynki oraz farby dekoracyjne dają możliwość osiągnięcia na powierzchniach efektów, jakie nie były możliwe wcześniej. W zależności od tego czy jesteś zwolennikiem klasyki i tradycji, czy może wolisz nieprzeciętne rozwiązania, z pewnością znajdziesz produkt Idea Texo do ścian zewnętrznych skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Klasyka gatunku, czyli tynk granitowy

Tynk granit składa się z materiałów najwyższej jakości, w tym ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw i piasków o grubości ziarna od 0,2 do 0,8 mm. Jest dostępny w dwóch wersjach – na bazie żywicy silikonowej i akrylowej. Dzięki zastosowaniu kruszyw wysokiej jakości tynk ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie płowieje.

Dzięki mieszance, z której powstał tynk, możesz uzyskać na pomalowanych powierzchniach efekt granitu, marmuru czy nawet piaskowca. To zatem klasyka w nowoczesnym wydaniu.

1

Co jeszcze wyróżnia tynk granitowy Idea Texo? Jest on dostępny w całej palecie barw – wybierać można spośród 48 kolorów. Istnieje też możliwość jego barwienia indywidualnie kolorowym kruszywem kwarcowym – możesz zatem dostosować kolor tynku do swoich preferencji.

Tynk Granit Idea Texo jest przeznaczony do nanoszenia natryskowego na trwałe, równe, czyste i suche nawierzchnie. Zaleca się nałożenie dwóch warstw. Szacowany czas jego schnięcia to 24 godziny. Przed nałożeniem należy przygotować podłoże gruntującą farbą silikonową bądź akrylową PRIMER.

Masa Texolit, czyli cegła, łupek bądź kamień polny na ścianie

Jeśli jesteś otwarty na nieprzeciętne rozwiązania, z pewnością spodobają Ci się efekty, jakie możesz osiągnąć przy użyciu masy dekoracyjnej Texolit. Została ona przygotowana ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw, dzięki czemu nie blaknie i jest odporna na działanie czynników zewnętrznych – nada się zatem świetnie także na zewnątrz.

Dzięki zastosowaniu szablonów, możesz uzyskać na swojej elewacji efekt klinkieru, kamienia polnego czy łupka. Twoje powierzchnie mogą zatem zyskać nieprzeciętnego wyglądu, a Ty nie musisz się obawiać o trwałość efektów.

2

Masa dekoracyjna Texolit jest odporna na zabrudzenia. Ma trwałą powłokę i dobrze przyczepia się do podłoża. Jest dostępna w szesnastu kolorach. W celu uzyskania pożądanego efektu, należy użyć odpowiedniego szablonu. Należy go starannie przykleić do zagruntowanej wcześniej powierzchni, a następnie nałożyć masę Texolit i go odkleić.

Masę Texolit można nanosić pacą metalową lub pistoletem natryskowym na równe i pozbawione kurzu nawierzchnie. Można nałożyć jedną lub dwie warstwy, w zależności od potrzeb. Czas schnięcia to 24 godziny. Przed nałożeniem masy należy zagruntować dobrze wyschnięte podłoże preparatem PRIMER-A w kolorze przyszłej fugi lub masy.

Efekt betonu i kamienia na powierzchniach

Nowoczesne masy dekoracyjne umożliwiają w łatwy sposób osiągnąć na ścianach nieprzeciętne efekty. Mogą np. sprawić, że pomalowane powierzchnie będą wyglądać jakby były z betonu czy z kamienia. A do tego są paroprzepuszczalne, wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych – spiszą się zatem także na elewacji domu.

Masa efekt betonu i kamienia jest produkowana na bazie żywic syntetycznych i nieorganicznych wypełniaczy najwyższej jakości. Dzięki specjalnej technologii i starannie dobranym składnikom, idealnie imituje powierzchnie naturalnego betonu czy kamienia, z zachowaniem charakterystycznych dla nich struktury.

3

Produkt ten jest polecany do dekoracji powierzchni ściennych oraz innych elementów architektonicznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wybierać można spośród różnych odcieni szarości.

Masę dekoracyjną efekt betonu i kamienia możesz nanosić pacą wenecką, stalową lub za pomocą wałka. Zaleca się nałożenie jednej lub dwóch warstw. Szacowany czas schnięcia masy to 24 godziny. Przed nałożeniem masy należy zagruntować podłoże podkładem gruntującym PRIMER-A Idea Texo.

Złoto czy srebro na ścianach zewnętrznych

A może jesteś zwolennikiem niestandardowych rozwiązań? Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetną propozycję. Metaliczna farba dekoracyjna Aldat umożliwia Ci osiągnięcie nieprzeciętnego efektu, także na zewnątrz. Jest bowiem odporna na działanie czynników atmosferycznych i ma niski stopień płowienia.

Świetnie sprawdzi się do zdobienia przeróżnych elementów architektonicznych, gdyż jest dostępna w nieprzeciętnych, metalicznych odcieniach, a także tworzy interesującą fakturę w zależności od sposobu nałożenia (pędzlem, wałkiem lub natryskowo – przy nałożeniu natryskowym tworzy charakterystyczne dziurki, jak na zdjęciu).

4

Farba Aldat jest dostępna w wariantach kolorystycznych: baza srebrna, miedziana, perłowa, stare złoto, złota i złota interferencyjna. Dzięki systemowi kolorowania Idea Texo, kolory wybranych baz można przekształcać wedle uznania.

Farbę dekoracyjną Aldat należy nanosić za pomocą pędzla lub wałka bądź natryskowo na trwałe i przygotowane podłoża – muszą one być czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu czy innych substancji, które zmniejszają przyczepność farby. Przed pomalowaniem ściany należy zagruntować podłoże podkładem gruntującym lub dobrej jakości farbą lateksową (która powinna być w kolorze wybranej farby Aldat). Zaleca się nałożenie dwóch lub trzech warstw, a szacowany czas schnięcia wynosi od czterech do sześciu godzin.

Dzięki nowoczesnym masom tynkarskim i farbom dekoracyjnym na pomalowanych powierzchniach można osiągać takie efekty, jakie nie były możliwe nigdy wcześniej. Tynk ze starannie dobranych piasków z domieszką miki, imitacja kamienia bądź cegły, złote czy miedziane elementy architektoniczne – to tylko kilka możliwości z szerokiej oferty trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne pokryć firmy Idea Texo.