Aktualności i wydarzenia

Jak zrobić efekt cegieł u siebie w domu?

Ceglana ściana nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Idealnie zdobi zarówno ścianę z kominkiem, jak i w kuchni czy nawet sypialni nadając pomieszczeniu surowej elegancji. Dzięki nowoczesnym tynkom i masom dekoracyjnym Idea Texo, by uzyskać efekt ceglanej ściany w swoim domu, nie musisz już używać prawdziwych cegieł. Teraz efekt ten możesz uzyskać znacznie prościej i szybciej. Z tego artykułu dowiesz się, jak uzyskać efekt ściany z cegieł u siebie w domu i jakich materiałów do tego użyć.

Cegła powróciła do łask – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Ściana imitująca cegły idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Nic dziwnego, bowiem cegła to klasyka – pasuje ona i do wszelkiego rodzaju drewna, ale też do szkła czy nawet metalu. Dobrze komponuje się w towarzystwie kominka, ale pasuje również i na ścianie z oknami czy na filarach. Pasuje nie tylko w salonie, ale także w kuchni czy nawet sypialni. Świetnie wygląda zarówno samodzielnie, w całej okazałości, niezastawiona meblami, jak i w ich towarzystwie czy zamocowanym na ścianie telewizorem bądź innymi ozdobami w postaci obrazów lub podświetleń.

Masa dekoracyjna Texolit jest odporna na czynniki zewnętrzne i temperaturę

Masa dekoracyjna Texolit jest odporna na czynniki zewnętrzne i temperaturę

Jeśli zatem chciałbyś nadać swoim wnętrzom surowej elegancji, z pewnością spodoba Ci się efekt, jaki uzyskasz na swoich powierzchniach dzięki zastosowaniu masy dekoracyjnej Texolit firmy Idea Texo. Jest ona dostępna w szesnastu różnych kolorach – od beżu, przez ceglane czerwienie aż do ciepłych brązów. Dodatkowo masa ta jest odporna na wszelkie zabrudzenia, a także na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, jest też łatwa w aplikacji, dzięki czemu efekt ceglanej ściany możesz w swoim domu uzyskać nawet samodzielnie.

Ściana z cegieł idealnie komponuje się także w kuchni, zarówno z bielą, jak i czernią

Ściana z cegieł idealnie komponuje się także w kuchni, zarówno z bielą, jak i czernią

Imitacja ściany z cegieł – jak to zrobić krok po kroku?

  1. Na przygotowane, wyrównane podłoże należy najpierw nałożyć gruntującą farbą PRIMER-A i poczekać, aż wyschnie.
  2. Na tak zabezpieczone powierzchnie należy przykleić szablon imitujący cegły. Wymaga to dużej precyzji, aby efekt końcowy był zadowalający.
  3. Gdy nawierzchnia będzie już przygotowana, możemy przejść do właściwego punktu naszej pracy – ręcznie pacą nakładamy na nią masę dekoracyjną Texolit. Jeżeli chcemy uzyskać na ścianie efekt przebarwień zaleca się nałożenie dwóch warstw (drugą warstwę nakłada się od razu po nałożeniu pierwszej warstwy na jeszcze mokrą powierzchnię). Masa jest zbrojona włóknem i wysoko elastyczna, dzięki czemu jest łatwa w aplikacji.
  4. Kiedy masa już trochę przeschnie, ale nie zdąży się jeszcze całkowicie związać, delikatnie odklejamy szablon.
  5. Na koniec, jeżeli to potrzebne, dokonujemy ewentualnych poprawek.
  6. Po kilkunastu godzinach masa powinna już całkowicie wyschnąć. Gotowe!

Efekt cegieł u siebie w domu – dlaczego warto?

Pomijając walory estetyczne i kolorystyczne – efekt ceglanej ściany uzyskany za pomocą nałożenia masy dekoracyjnej Texolit to rozwiązanie bardzo trwałe. Została ona bowiem przygotowana z najwyższej jakości składników, dzięki czemu twardnieje, nie odpryskuje i jest odporna na zabrudzenia.

Masa dekoracyjna Texolit jest dostępna w szesnastu odcieniach

Masa dekoracyjna Texolit jest dostępna w szesnastu odcieniach

Co więcej, produkty są także wolne od toksycznych składników, dzięki czemu można je stosować bez obaw i są przyjazne dla środowiska. Z kolei dzięki temu, że masa Texolit jest odporna na czynniki zewnętrzne – można ją stosować także na zewnątrz. To zatem idealne podkreślenie wybranych elementów architektonicznych, jak i całych ścian, które sprawdzi się w każdych warunkach, również atmosferycznych

Masa Texolit sprawdzi się też na zewnątrz – jest trwała i odporna na czynniki zewnętrzne

Masa Texolit sprawdzi się też na zewnątrz – jest trwała i odporna na czynniki zewnętrzne

Cienkowarstwowa masa wieloefektowa Texolit firmy Idea Texo została przygotowana z wysokiej jakości kruszyw odpornych na czynniki zewnętrze, co sprawia, że jest odporna na wilgoć i sprawdzi się w różnych warunkach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Co więcej, jest łatwa w nakładaniu i obróbce, dzięki czemu efekt ceglanych ścian u siebie w domu można uzyskać w łatwy sposób także samodzielnie. To zatem świetne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących sobie elegancję i styl w nowoczesnym wydaniu, przy użyciu trwałych i wysokiej jakości materiałów.