Aktualności i wydarzenia

Co zrobić, żeby sąsiedzi zzielenieli z zazdrości widząc nasz dom?

Marzy Ci się domek z drewna? A może z cegieł? To możliwe. Co więcej – w niedrogi i przystępny sposób – zatem bez kupowania czy budowania nowego! Jak to możliwe? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych rozwiązań, jak możesz odmienić zewnętrzne ściany swojego domu tak, by wyróżniał się on na tle innych w okolicy, a Twoi sąsiedzi nie mogli oderwać od niego oczu…

Klasyka w nowoczesnym wydaniu – domek z drewna, choć nie drewniany

Jeżeli marzy Ci się domek z drewna – nic straconego. Teraz możesz w łatwy i efektowny sposób sprawić, by Twój dom wyglądał, jakby był z drewna! Jak? Dzięki cienkowarstwowej masie dekoracyjnej Idea Texo, która nadaje powierzchniom efekt deski (dzięki odbiciu w masie struktury za pomocą matrycy). Masę dekoracyjną możesz bez obaw zastosować na elewacji – jest ona (w przeciwieństwie do prawdziwego drewna) odporna na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne oraz inne zabrudzenia.

Domek z drewna bez… drewna? Z Idea Texo to możliwe!

Domek z drewna bez… drewna? Z Idea Texo to możliwe!

Wysoka jakość minerałów, kruszyw i materiałów użytych przy tworzeniu produktów Idea Texo sprawia, że masy dekoracyjne nie stracą ani na wyglądzie, ani na właściwościach mimo upływu lat. To zatem świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby skorzystać z klasycznych, ale unowocześnionych i ulepszonych rozwiązań.

Tynk kwarcowy, czyli klasyka i elegancja

Kwarc to naturalny minerał o wielu odcieniach. Starannie wyselekcjonowane ziarna o niewielkiej grubości w tynku kwarcowym Idea Texo nadadzą pokrytym nimi powierzchniom szyku i elegancji. Dodatkowo, szeroka paleta dostępnych barw, którą możesz samodzielnie modyfikować (m.in. poprzez dodawanie płatków miki czarnej, transparentnej lub srebrnej), umożliwi Ci uzyskanie efektu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego. Tynk kwarcowy nakładany natryskowo to zatem świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby nadać swoim ścianom niepowtarzalnego wyglądu.

Tynk kwarcowy Idea Texo to klasyka, elegancja i wiele dostępnych kolorów

Tynk kwarcowy Idea Texo to klasyka, elegancja i wiele dostępnych kolorów

Tynk kwarcowy, poza swoimi walorami estetycznymi, jest też wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Dodatkowo jest on dostępny w dwóch wersjach – na bazie żywicy silikonowej i akrylowej. Możesz zatem wybrać rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Tynkiem tym możesz ozdobić zarówno całe powierzchnie, jak i poszczególne elementy architektoniczne, takie jak komin, płot, cokół bez obaw, że wypłowieją czy z upływem czasu stracą swoje właściwości.

Domek z piasku? To możliwe!

Granit to naturalny kamień o wielu odcieniach i wzorach. Teraz – dzięki tynkowi Idea Texo (o grubości ziarna od 0,2 do 0,8 mm) – możesz uzyskać efekt granitu, marmuru czy piaskowca na swoich ścianach zewnętrznych. Tynki te łączą zatem klasykę i elegancję z nowoczesnością. Tynk granitowy jest odporny na czynniki atmosferyczne i zabrudzenia oraz ma trwałą powłokę. To wszystko sprawi, że efektem zastosowania tego natryskowego tynku (akrylowego lub silikonowego) będziesz mógł cieszyć oczy przez długi czas.

Tynk granitowy umożliwia uzyskanie nieprzeciętnych efektów

Tynk granitowy umożliwia uzyskanie nieprzeciętnych efektów

Z kolei szeroka gama kolorów, bo 48 dostępnych odcieni, a także możliwe modyfikacje przez stosowanie barwionych kruszyw kwarcowych czy płatków miki sprawią, że kolor, jaki uzyskasz na ścianach zewnętrznych swojego domu, może być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Co więcej – tynk ten jest łatwy w nakładaniu i doskonale przyczepia się do podłoży. To zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich wymagających i ceniących nowoczesne rozwiązania osób.

Klinkier, łupek, kamień polny, czyli powrót do klasyki

Jeżeli cenisz sobie klasykę, ale jesteś też otwarty na nowoczesne rozwiązania, powinien zainteresować Cię efekt, jaki możesz uzyskać na elewacji za pomocą masy dekoracyjnej Texolit firmy Idea Texo. Ta cienkowarstwowa masa wieloefektowa dostępna w 16 odcieniach i przygotowana ze specjalnie wyselekcjonowanych kruszyw idealnie nada się zarówno na zewnątrz Twojego domu, jak i w jego wnętrzu. Możesz zatem sprawić, że Twoje powierzchnie zyskają nieprzeciętny wygląd (np. imitacji cegły czy kamienia polnego), a jednocześnie elegancję – bez obaw o trwałość efektu.

Texolit Idea Texo to klasyka w nowoczesnym wydaniu

Texolit Idea Texo to klasyka w nowoczesnym wydaniu

Masa dekoracyjna Texolit jest wytrzymała, odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, a także dobrze przyczepia się do podłoża. To zatem rozwiązanie trwałe i – dzięki zastosowaniu specjalnie wybranych kruszyw mineralnych wysokiej jakości – przyjazne środowisku. Co więcej – te niezwykłe efekty dekoracyjne są łatwe do uzyskania – wystarczy na przygotowaną powierzchnię przykleić specjalny jednorazowy szablon (np. imitujący cegłę), następnie nałożyć masę i delikatnie odkleić szablon – gotowe!

Nietypowe rozwiązania przykuwają wzrok i uwagę. Jeżeli zatem zamarzy Ci się domek z drewna, nie musisz go od razu budować od zera, lecz możesz skorzystać z gotowych, interesujących rozwiązań, które pomogą Ci zrealizować swoje marzenia. Sprawią one także, że elewacja Twojego domu będzie na językach sąsiadów z Twojej okolicy… Co ważne – do każdego produktu Idea Texo są dodane dokładne i przystępne instrukcje, dzięki którym każde z zaproponowanych rozwiązań będziesz mógł zastosować w praktyce także samodzielnie.